اخبار شرکت
1399/3/21 چهارشنبه
موافقت مجمع شرکت خدمات انفورماتیک با تقسیم 1350 ریال سود نقدی

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک که روز دوشنبه 19 خرداد ماه به ریاست جناب آقای صادقیان مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک و با حضور اکثريت سهامداران اين شرکت برگزارشد، تقسیم 1350 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسيد.
در این جلسه ابتدا جناب آقای "سید ابوطالب نجفی" مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، گزارشي از عملکرد سال 98 ارائه و به مدیریت بیش از 100 میلیارد تراکنش در سامانه‌های حاکمیتی با جابجایی بالغ بر 283 میلیون میلیارد ریال اشاره‌کرد و اظهار داشت: ارزش شرکت خدمات انفورماتیک امروز حدود 30 هزار میلیارد تومان است که نشان از جایگاه بالای این شرکت در صنعت بانکی کشور دارد.
وی افزود: در سال گذشته 42 میلیارد تراکنش شتاب با جابجایی مبلغ بیش از 48 میلیون میلیارد ریال مدیریت شد که نسبت به سال پیش از آن 20 درصد رشد نشان می دهد؛ همچنین 56 میلیارد تراکنش شاپرک در سال قبل مدیریت شد که 22 درصد رشد را نسبت به سال 97 دارد و در مجموع سامانه ها، روزانه 400 میلیون تراکنش را به صورت آنلاین مدیریت می کنیم.
مهندس نجفی در خصوص حجم تراکنش‌ها در سامانه متمرکز بانکداری بانکهای مشتری گفت: سال گذشته 30 میلیارد تراکنش در این سامانه ها مدیریت شده که بانک ملی به تنهایی 54 درصد این تعداد را به خود اختصاص داده است.
وی در خصوص تغییر رویکرد اقتصاد جهانی، ورود بازیگران جدید به این عرصه و در اختیار گرفتن سکان بازار سرمایه، به عناوین 10 شرکت برتر دنیا اشاره کرد که همگی در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند و بیان داشت: امیدوارم روزی فرا برسد که شرکتهای فناور و نوآور ایرانی نیز در زمره برترین شرکتهای بورسی کشور جای گیرند.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک خاطر نشان ساخت: طی چند سال اخیر سمت و سوی فناوری را در شرکت به سمت توسعه بانکداری دیجیتال، بهره‌گیری از فناوری بلاکچین، کلان داده ها و هوش مصنوعی سوق داده‌ایم و در ادامه برنامه‌ای سه ساله را برای توسعه این فناوریها در صنعت بانکداری تدوین کرده و در دست اجرا داریم.  برنامه راهبردی شرکت ریسک محور است که با شناسایی ریسکها، استراتژیهای متناسب برای مدیریت و کاهش  آن پیاده سازی خواهد شد و چشم انداز شرکت، ایجاد بزرگترین، پیشروترین و امن‌ترین زیست‌بوم مالی و بانکی کشور و منطقه است که حیاتی‌ترین خدمات مالی و بانکی را  به صورتی چابک و پایدار ارائه می‌نماید.
وی در خصوص اقدامات شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز گفت: سال گذشته با حمایت سهامداران، اقداماتی همچون ساخت مدرسه، کمک به محرومان و نیازمندان و آسیب دیدگان از سیل و زلزله، کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا و دهها اقدام خیرخواهانه دیگر به انجام رسیده است.
ریاست مجمع از زحمات مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و کارکنان شرکت خدمات انفورماتیک بابت عملکرد مطلوب سال 98 قدردانی نموده و  همچنین بر تکمیل استراتژی شرکت برای افق 1401، مشارکت با فعالان صنعت و حمایت از استارتاپها و فینتک ها تاکید کرد.
در خاتمه پس از گزارش مدیرعامل، مجمع با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم 1350 ريال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود پایان داد.
 .

عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد